CHP’DE KRİZ BÜYÜYOR!

CHP’DE KRİZ BÜYÜYOR!

7'li koalisyondaki Milletvekili listesi kaosu devam ediyor. CHP'nin Sadullah Ergin'i Çankaya'dan aday göstermesi sonrası CHP yandaşı isimlerden tepkiler yükselmişti. Bu tepkilerin ardından Ergin'in sıralamasının değişeceği iddia edilmişti. CHP Genel

Türkiye 14 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimleri için gün sayarken, 7'li koalisyonun milletvekili listeleri krize neden oldu. Özellikle, CHP'de Ankara 1. bölge 4. sıradan aday gösterilen DEVA Partili Sadullah Ergin krizi katlanarak büyüyor. CHP tabanında büyük rahatsızlık yaratan Ergin'in bu tepkilerin ardından sıralamasının değişeceği iddia edilmişti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu konuyla ilişkin ilk kez konuştu.

KILIÇDAROĞLU İLK KEZ KONUŞTU: İÇ İŞLERİNE KARIŞAMAYIZ

Çanakkale mitinginde konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, tartışılan isimlerin CHP listelerinden aday gösterilmesine rağmen bu kişilerin başka bir partinin adayı olduğunu ve o partilerin iç işlerine karışamayacaklarını söyledi.

"ESKİ ALIŞKANLIKLARDAN KURTULUNAMAYAN BİR ATMOSFER VAR"

Eski alışkanlıklardan henüz kurtulunamadığını söyleyen Kılıçdaroğlu "İlk kez beş parti bir parti logosu altında seçime giriyor. Dolayısıyla herkes sanki sadece CHP'liler giriyor ve CHP'li değil nasıl bizim listede yer alır diye bir şey söylüyor. Yani eski alışkanlıklardan kurtulunamayan bir atmosfer var. Zaman içerisinde olacak" dedi.

TEPKİLER PEŞ PEŞE GELDİ: TARİHİN EN DÜŞÜK OYUNU ALACAK

CHP'ye yakınlığı bilinen gazeteci İsmail Dükel, katıldığı programda Sadullah Ergin krizini değerlendirdi. Dükel, seçmenin tepkisinin büyük olduğuna dikkat çekerek, "CHP, Çankaya bölgesinde tarihinin en düşük oyunu alacaktır. dedi.

YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!