BAKAN SOYLU'DAN ÇARPICI SÖZLER

BAKAN SOYLU'DAN ÇARPICI SÖZLER

“Emniyette FETÖ sonrası yeni bir sistem kurmaya çalıştılar”

İşte açıklamalardan satırbaşları;

"FETÖ'NÜN İKİNCİ PARALEL YAPISINI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Bahsedilen milletvekili FETÖ'nün aparatıdır. Onların bir tek görevi vardır. Kamu otoritesi üzerinde istihdam yaratmak. FETÖ'nün ikinci paralel yapısını oluşturmaya çalışıyor. Kurdukları sistem elimizde. Emniyet içerisinde yeni bir sistem kurmaya çalıştılar. Biz bunu tespit ettik. Bir çoğunu açığa aldık. Diğerleri için de şemamız hazır. Murat Bakan bunun başındadır. Bedeli de çok ağır olacak. Konu yargıya intikal edecek. Emniyet içerisinde Murat Bakan'ın bizzat kurduğu derin bir ağ olduğunu söyleyebilirim. Jandarmada böyle bir şey görmedim. Hepsi isim isim belli. Savcılık numarasını henüz almadık.

AKŞENER'İN 'ADİL DAVRANACAĞIZ' AÇIKLAMASI

Bu bir anlama gelmiyor. Meral Akşener'i bırakmak lazım. Dengesini kaybetmiş durumda. Seçim sonucunda göreceksiniz. Bunu daha önce söyledim. Samimi, güvenilir ve istikrarlı bir süreci söz konusu değildir. Biz beraber siyaset yaptık, tanıyoruz. Bunu bir sonucu olmaz. Kendisini gündeme getirmeye çalışan basit düşünülmüş bir hamledir. 'İl başkanlığım kurşunlandı' deyip sabahleyin Malkoçoğlu gibi il başkanlığına gitmek gibi gülünç bir tabloyla karşı karşıyayız. Meclis'te kurşun atmak psikolojik olarak iyi durumda olmadığının göstergesidir. Açıklamalarını hiç ciddiye almadım. Büyük bir anlamsızlığı var.

"BİZ KAZANIRSAK PKK NEFES ALAMAZ"

Esas amaçları, Suriye hattında terör devleti kurmak. Oradan da Türkiye'yi rahatsız etmek ve sonuç almak istiyorlar. HDP belediyeleri PKK'yı lojistik olarak destekledir. Çocukları dağa gönderdiler. 6-8 Ekim olaylarının lojistik desteğini sağlayan HDP belediyeleridir. Burada bunu yapan Kılıçdaroğlu iktidarı üzerinden ne yapar? PKK, Kılıçdaroğlu'nu izinle doğu ve güney doğuya sokar. Kılıçdaroğlu ya bilerek yapıyor, ya da ülkemizi nereye sürüklediğini kestirebilmiş değil? PKK, doğu ve güneydoğuya dair çok farklı bir hazırlık içerisinde. İklimi görüyorum. Çok farklı hazırlık yapıyorlar. Biz kazanırsak PKK nefes alamaz. Irak ve Suriye'de son günlerini yaşıyorlar. Zap hadisesini hafife almayın. Zap çok önemlidir. Zap'ı temizlemek orada yapılabilecek tüm adımların önünü açmak demektir. Bunlar seçimi kazanırlarsa doğu ve güney doğuda başka pencere açarlar. Türkiye'nin yönetimine ortak oluyor. Kim oluyor? PKK oluyor. Açık ve net.

KILIÇDAROĞLU'NA SUİKAST İDDİASI

Alaattin Aldemir'i çağırdım. Kendisini eskiden tanırım. Onun öyle bir müktesebatı yok. Çağırdık ne biliyorsun diye. Sağdan soldan duydum öyle dedi. Bunlar 5. sınıf adamlar. Türkiye'de 5. sınıf adamlar üzerinden gündem oluşturmaya çalışıyorlar. Herhangi bir suikastçıyla ilgili bir bilgisi varsa ya kendisi yapıyordur ya da yapılacak yeri biliyordur. Böyle bir bilginiz varsa istihbarata gelirsiniz, bana gelirsiniz, jandarmaya gelirsiniz.