“AKŞENER” DİYALOĞU

“AKŞENER” DİYALOĞU

Kanal Siyasal ekibi olarak Meral Akşener’in masaya dönüşü ile ilgili olarak kulağımıza gelen iddialar olay yaratacak cinsten…

Şöyle ki;

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının Saadet Partisi önünde açıklanmasından sonra bildiğiniz üzere Kılıçdaroğlu, adeta seçimi sanki kazanmış havasıyla koştura koştura CHP Genel Merkezi’ne gitti…

Kılıçdaroğlu yanında Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile “balkon konuşması” tarzı bir konuşma yaptığı sırada, genel merkezin içinde kazanların kaynadığına dair iddialar var.

Canan Kaftancıoğlu ve birtakım kişiler Meral Akşener’in “U” dönüşü sonrası sohbet ederken bir kişinin Kaftancıoğlu’na “Akşener tekrar yeni bir problem çıkarmaz seçimlere kadar böyle devam ederiz” şeklinde bir cümle kuruyor, aslında bu cümlenin altında hem sorusunu soruyor hem de gelecek için umudunu dile döküyor.

Kaftancıoğlu’nun cevabında ise çok şey anlattığı söyleniyor.

Gelen bilgilere göre Kaftancıoğlu “Bundan sonra artık kimsenin bir şey yapması çok zor. Biz hızımızı aldık yola koyulduk, bu iktidarı devirmek için tüm muhalif bileşenlerle, tüm halklarla birlikte yola çıktık o yüzden birlikte başaracağız diyoruz.” Dediği ileri sürülüyor.

Öte yandan Akşener sorusunu soran kişinin ise “HDP ve bazı sol partilere Akşenerin tepkisi olur mu?” şeklinde bir cevap veriyor.

Kaftancıoğlu’nun ise tekrar “Biz yolumuza çıktık, otobüsümüz son sürat 300 km hızla gidiyor. Herkesin yeri belli otobüs 5 km hızla giderken inip binmek kolay olabilir fakat 300 km hızla giden otobüsten inerek kafasını gözünü dağıtmak isteyen varsa buyursun insin. O yüzden bundan sonra kimsenin böyle bir delilik yapacağını pek sanmıyorum. Arkadaşlar merak etmeyin her şey kontrolümüzde her şey yolunda gidiyor” dediği ileri sürülüyor.